W dniach 25-26.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pieszczu spotkały się gromady zuchowe i drużyny harcerskie z Gminy Postomino na dwudniowym biwaku w ramach czwartego już przedsięwzięcia realizowanego przez Związek Drużyn zadania publicznego w zakresie upowszechniania działań kulturalnych pod nazwą „W poszukiwaniu pasji i zainteresowań”, którego organizatorem były zuchy oraz harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Promyki” w Pieszczu. Celem biwaku, w którym uczestniczyło 80 osób, było integrowanie grup zróżnicowanych wiekowo, umożliwienie zuchom i harcerzom, osobom w wieku emerytalnym udziału we wspólnym spotkaniu, uczeniu się wzajemnej tolerancji, zrozumienia i właściwej komunikacji interpersonalnej oraz rozwijanie i doskonalenie warsztatu pracy na zajęciach: plastycznych, wokalnych i tanecznych.
Biwak rozpoczął się hymnem harcerskim i krótkim apelem, podczas którego komendantka ZD phm Lilia Stolarek-Bojko przyjęła meldunki przybocznych oraz szóstkowych dryżyn i gromad. Następnie drużynowa Małgorzata Banasiak bardzo serdecznie powitała zuchów i harcerzy z 30 GZ ,,Szumiące Muszelki''( drużynowa Lilia Stolarek-Bojko), harcerzy z 25 WDH im ppor. Emilii Gierczak z Postomina( drużynowa Anna Wegner), 8 WDH ,,Gryf'' ze Staniewic ( drużynowa Emilia Foryś), WDH „ Promyki” ( dh Agata Emmerling) oraz zaproszonych gości:
- komendanta Hufca ZHP Sławno hm. Barbarę Sobczak,
- z-cę komendanta ds Kształceniowych hm. Ryszarda Sobczaka,
- przewodniczącą Stopni Instruktorskich hm. Helenę Zawadę,
- z-cę dyr ZS Pieszcz Panią Halinę Jóźwik oraz rodziców obecnych na apelu.
Komendant hm. dh Barbara Sobczak oraz z-ca komendanta hm. dh Ryszard Sobczak, wyrazili ogromne zadowolenie z możliwości uczestniczenia w spotkaniu wszystkich zuchów i harcerzy Gminy Postomino w ZS w Pieszczu oraz życzyli wszystkim udanego biwaku. Komendant hm. dh Barbara Sobczak wręczyła wszystkim gromadom i drużynom dyplomy za uczestnictwo w konkursie "Bądźcie świadkami miłosierdzia".
Wszystkich przybyłych powitała również wicedyrektor, Pani Halina Jóźwik życząc udanej zabawy i realizacji zaplanowanych działań.
Po apelu nasi Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców, natomiast zuchy i harcerze rozpoczęli zakwaterowanie. Następnym punktem tego dnia było spotkanie z zespołem „ Pieszczanki” i wspólne śpiewanie oraz zabawa andrzejkowa z wróżbami i dyskoteką. Pomimo intensywnie i wesoło spędzonego dnia i tak trudno było zasnąć. Nocne pogaduszki trwały chyba do czwartej i wszystko wskazywało na to, że rano będą kłopoty ze wstawaniem, ale nasze zuchy i harcerze to są dzielne „Zuchy” i o siódmej trzydzieści już byli na nogach. 26.11.20116r. po gimnastyce i śniadaniu rozpoczęły się przygotowania do warsztatów artystycznych, decoupage prowadzonych przez Panią Jadwigę Czerwińską oraz witrażu angielskiego, którego naukę prowadziła dh Małgorzata Banasiak.
Okazało się, że mamy mnóstwo utalentowanych zuchów i harcerzy. Wykonali przepiękne prace, zaprojektowane wg własnych pomysłów, których wystawa odbyła się w ZS w Pieszczu, SP w Staniewicach, ZS w Postominie oraz w CKiS w Postominie.
Wszystkie zaplanowane cele zrealizowaliśmy dzięki Pani dyrektor Renacie Mazur- Wojciechowskiej, prezes Stowarzyszenia „ M.I.S.J.A”, wspaniałemu Zespołowi „Pieszczanki”, Pani Jadwidze Czerwińskiej oraz naszym Rodzicom. Czuwaj!
WDH „Promyki” Pieszcz
15 listopada 2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych „Maluchy Bombowe Zuchy” i „Pisaki” świętowały Dzień Kredki. Odbyło się wiele zabaw z wykorzystaniem kredek, kolorowej chusty animacyjnej, dominowały jednak zabawy plastyczne. Był to dzień kolorowego pobudzania wyobraźni dzieci, nauki i utrwalania umiejętności rozpoznawania i nazywania kolorów, ale także dzień wspaniałej zabawy, integracji grup i wspólnego działania. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne- oczywiście piękne, kolorowe kredki. Wyjątkowość tego dnia podkreślały kolorowe stroje przedszkolaków.
Kornelia Pituła
18 listopada w ramach realizacji zadania publicznego przez Związek Drużyn Gminy Postomino „W poszukiwaniu talentów” we współpracy z CKiS w Postominie, uczniowie szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych oraz podopieczni Stowarzyszenia „ Nasza Przyszłość” Gminy Postomino udali się do Centrum Kultury i Sportu w Postominie na spektakl Teatru Władca Lalek pt. „Słupski Chłopczyk”. Fabuła inscenizacji oparta jest na przygodach Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w słupskiej mleczarni sera typu camembert. Widnieje na niej ubrany w czerwony surdut i czerwony beret chłopiec, który w prawej ręce trzyma kostur, a w lewej krążek sera. Przekraczając słupskie zabytki, przywodzi na myśl wędrowca, który wyrusza w świat rozsławiać lokalny produkt. Słupski Chłopczyk przysporzył miastu takiej popularności, że jego postać pojawiała się na plakatach, pocztówkach miasta, w gazetach, przewodnikach. Powstawały także wierszyki na jego temat. Znakomity i unikatowy smak sera sprawił, że zdobył on wiele nagród, między innymi Złoty Medal i Krzyż Zasługi na wystawie EXPO w 1925 roku w Paryżu. Ponadto, w 2010 roku Słupski Chłopczyk zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na Najbardziej Oryginalny Gadżet Miejski.
Przedstawienie dostarczyło uczestnikom radości oraz wielu wrażeń. Z zaciekawieniem śledziły oni perypetie głównego bohatera. Dodatkową atrakcją po zakończonym spektaklu była prezentacja głównych środków wyrazu w teatrze lalek (kukiełek, pacynek, jawajek, marionetek). Niektórzy z naszych uczniów mogli również wypróbować swoich sił na scenie. Dobrej zabawy było co niemiara!
Serdeczne dziękujemy dyrektorowi CKiS, panu Markowi Leśniewskiemu za pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa w tym wspaniałym widowisku.
Zuchy i harcerze Gminy Postomino
17 listopada 2016 roku nasi gimnazjaliści udali się do multikina na film Antoniego Marcero pt.”4 piętro”. Film poprzedzony był prelekcją poruszającą tematykę:
- Dziecko i śmierć – czy można zrozumieć tragiczny paradoks?
- Przyjaźń, humor, carpe diem – jako antidotum na konieczność akceptacji losu.
- Tragizm, komizm, groteska – wstęp do kategorii estetycznych.
- Jak możemy pomagać? Dawcy krwi i szpiku, crowdfunding, 1% podatku, działalność społeczna, organizacje pożytku publicznego, trzeci sektor
Film opowiadał o miłości do życia, a jego akcja rozgrywała się na szpitalnym oddziale onkologicznym, co jest nietypowe, ponieważ różni się od stereotypowych obrazów opowiadających o walce ze śmiertelną chorobą. Nasi uczniowie spisali się na medal i doskonale zrozumieli tematykę filmu. Wzruszenie widniało na ich twarzach.
Marzena Juszczyk
Takie pytanie zadali uczniowie klasy II Gim. rozpoczynając apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Oczywiście, że tak- ” Bez tego, co było dziś nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy…”, ·Aby przypomnieć dzieje naszej Ojczyzny klasa II przedstawiła „Animowaną historię Polski”, która pięknie oddała wcześniej wypowiedziane słowa oraz podkreśliła niezwykłość dziejów Polski. Następnie uczniowie przybliżyli historię i znaczenie symboli narodowych oraz przedstawili bohaterów odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli przez Polskę. Akademię uświetnił solowy występ Patrycji oraz inne pieśni patriotyczne wykonane wspólnie przez uczennice II Gim.
Na koniec podkreślono, że jako współcześni patrioci powinniśmy każdego dnia doceniać życie w niepodległym kraju i być dumni z naszej historii oraz jej Bohaterów.
Bardzo dziękuję za zaangażowanie mojej klasie – wychowawca Anna Cholewczyńska.
Która się w sercu zaczyna,
Potem jest w myślach blisko,
W pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
Budujemy, bronimy,
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna”.
Polska – Ryszard Przymus
11 listopad 1918 roku – to dzień, który rozpoczął nowy rozdział w historii naszego kraju. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Chcąc przywołać najważniejsze karty z historii naszej ojczyzny klasa V wraz z wychowawcą przygotowała przedstawienie, podczas którego przedstawiła wszystkim zebranym wydarzenia mające decydujący wpływ na dalsze losy kraju. Uczniowie przypomnieli wszystkim o powstaniach: listopadowym i styczniowym, ludziach, którzy zapisali się w dziejach kraju zarówno jako zdrajcy, jak i bohaterowie, bez których Polska nigdy nie była by wolnym i suwerennym państwem. Przedstawienie miało charakter podróży w czasie, podczas której mogliśmy spotkać ludzi – którzy włożyli swój wkład w odbudowę niepodległej dziś Polski. Wśród nich rozpoznać mogliśmy: powstańców, szlachtę a także marszałka Józefa Piłsudskiego. Opowieść o historii Polski dopełniły pieśni patriotyczne zaś uroczyste odśpiewanie hymnu Polski dowiodło, że pamiętamy o tych, którym dziś zawdzięczamy życie w wolnym kraju – Polsce.
Małgorzata Krajewska-Rigall
21 października na Placu Dożynkowym w Postominie miało miejsce kolejne już w tym roku harcerskim spotkanie zuchów i harcerzy z gromad i drużyn działających na terenie gminy Postomino. Święto Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorami były zuchy z 30 GZ ,,Szumiące Muszelki'' oraz harcerze z 25 WDH im ppor. Emilii Gierczak z Postomina rozpoczęto punktualnie o godzinie 15.10. Na zabawę z ziemniakiem w roli głównej przybyły zuchy i harcerze z 8 WDH ,,Gryf'' ze Staniewic ( drużynowa Emilia Foryś) i Próbnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Promyki” w Pieszczu ( drużynowa Małgorzata Banasiak). Celem tej terenowej zbiórki, w której uczestniczyło ponad 50 zuchów i harcerzy było kształtowanie wśród nich umiejętności wspólnej zabawy, promowanie aktywności w konkurencjach i zabawach, rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy w grupie, utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu otwartego ognia oraz integracja zuchów i harcerzy z terenu Gminy Postomino.
Zbiórkę rozpoczęto krótkim apelem, podczas którego komendantka ZD phm Lilia Stolarek-Bojko powitała wszystkich miłośników ziemniaków i przedstawiła program ziemniaczanego święta. Miłą niespodzianką było odczytanie przez dh Dominikę z 25 WDH listu znalezionego na miejscu zbiórki i zaadresowanego do zuchów i harcerzy z terenu gminy Postomino - nadawcą tajemniczo znalezionego listu okazał się Król Kartofel I. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja przygotowanych przez drużyny zadań: Napisanie i recytacja wiersza o ziemniaku - zadanie wylosowane przez Próbną WDH z Pieszcza, Opracowanie krótkiej rozprawy na temat historii ziemniaka; skąd pochodzi, gdzie się go uprawia, co to są pataty, co robi się z ziemniaków, jakie mają one wartości odżywcze itd. - to tylko niektóre informacje, które przekazali pozostałym uczestnikom członkowie 8 WDH ,,Gryf'' ze Staniewic, Wystawę rzeźb ziemniaczanych przygotowały na ognisko zuchy z 30 GZ ,,Szumiące Muszelki'' a harcerze z 25 zaprezentowali wszystkim zebranym przygotowaną piosenkę o ziemniaku.
Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji uczestnicy zasypali w ognisku własnoręcznie owinięte w folię aluminiową ziemniaki, następnie podzieleni na drużyny rozpoczęli zdrową sportową rywalizację uczestnicząc w konkursach sprawnościowych i wiedzowych z ziemniakiem w roli głównej. Drużyny: Frytek, Pyz, Placków ziemniaczanych oraz Talarków dzielnie walczyły podczas: ,, Sadzenia ziemniaków'', ,,,Ziemniaczanej koszykówki'', ,, Obierania ziemniaków na czas'', ,, Slalomu z ziemniakiem'', ,, Układania powiedzenia ludowego o ziemniaku'' i wielu innych ziemniaczanych konkurencji. Podczas tak aktywnie spędzonego czasu nie zabrakło miejsca na pieczenie kiełbasek oraz wspólne śpiewanie przy ognisku. Wszyscy uczestnicy ziemniaczanego święta zostali nagrodzeni słodkimi upominkami Święto Pieczonego Ziemniaka w Związku Drużyn ZHP Gminy Postomino to kolejne przedsięwzięcie z realizowanego przez Związek Drużyn zadania publicznego w zakresie upowszechniania działań kulturalnych pod nazwą „W poszukiwaniu pasji i zainteresowań”.
30 GZ ,, Szumiące Muszelki'' i 25 WDH im ppor. E Gierczak z Postomina
Dnia 24 października 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pieszczu mieli okazję przeżyć coś niezwykłego. Tego dnia młody, zdolny iluzjonista- Pan Konrad Makosa- dał wszystkim uczniom pokaz magii, który uatrakcyjnił zwykły, szkolny dzień.
Zabrał on wszystkich w podróż do krainy czarów i iluzji, tam gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie. Było to niecodzienne widowisko, zapierające dech w piersiach. Wszyscy z zapartym tchem i niedowierzaniem oglądali magiczne triki. Na oczach uczniów znikały lub pojawiały się w nieoczekiwanych miejscach różne przedmioty, sypał się z dłoni iluzjonisty sztuczny śnieg, a sztuczki z kartami wprawiały w osłupienie. Ponadto Pan Konrad zdradził niektóre arkana wiedzy tajemnej. Tylko nieliczni uczniowie i nauczyciele mieli szczęście asystować przy prezentowaniu trików.
Wspaniały kontakt z młodą publicznością oraz błyskotliwy i profesjonalny pokaz sprawiły, że był to wyjątkowy dzień.
Dziękujemy i liczymy na kolejne występy!
W dniu 3 listopada 2016 roku w Gimnazjum w Pieszczu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, Rodzice i starsi koledzy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Pani Aleksandra Kurek- Zastępca Wójta Gminy Postomino, Pani Emilia Foryś- Przewodnicząca Komisji Oświatowej w Postominie, Pan Daniel Pakos- Przewodniczący Rady Gminy Postomino oraz niezawodny Sołtys Sołectwa Pieszcz- Pan Zenon Morka.
Uroczystość rozpoczął krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum. Następnie po odśpiewaniu hymnu pierwszoklasiści złożyli w obecności flagi narodowej uroczyste ślubowanie, iż godnie będą reprezentować swoją szkołę. Ślubowanie zakończył występ wokalny Julii Czarnowskiej.
Na koniec zaproszeni Goście złożyli życzenia pierwszogimnazjalistom po czym wręczyli im upominki. Pani Aleksandra Kurek w imieniu Wójta Gminy Postomino przekazała na ręce Gimnazjalistów List Gratulacyjny, Pani Emilia Foryś wręczyła gospodarzowi klasy- Oliwii Szwiec-Kronikę- za którą serdecznie dziękujemy, a Pan Daniel Pakos przygotował dla wszystkich śliczne notatniki, w których pierwszoklasiści mogą zapisywać motta, cytaty czy złote myśli.
Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek do klasopracowni nr 30.
Anna Chabros
28 października w klasie trzeciej odbyły się zajęcia na temat tolerancji. Celem lekcji było kształtowanie postawy szacunku i wyrozumiałości dla odmiennych poglądów i zachowań, o ile nie godzą one w dobro innych ludzi. Przeprowadzony quiz przekonał uczniów, że człowiek jest wartością samą w sobie, a zabawa „taki sam i inny” pokazała, że każdy ma coś wspólnego z pozostałymi mimo wszelkich różnic. Trzecioklasiści przygotowali też piękne plakaty dotyczące tolerancji.
Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Pieszczu.
Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego dnia nauki w szkole. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że są tego godne.
Uroczystość Ślubowania odbyła się 27.10.2016r. i był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich rodziców i wychowawcy. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły.
Pierwszaki popisały się piękną recytacją i śpiewem, wykazały się różnymi umiejętnościami i pomyślnie zdały swój pierwszy egzamin wobec całej szkolnej społeczności i swoich rodziców. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie na flagę narodową. W rocie przysięgi maluchy obiecały pilnie zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Renata Mazur - Wojciechowska, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów i złożyła im i ich rodzicom najlepsze życzenia, a następnie wraz z wychowawczynią klasy wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klasy I symbolicznym „Listem” podziękowali również swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i naukę. Miłym akcentem były upominki przygotowane i wręczone pierwszakom przez uczniów klas starszych, oddziału przedszkolnego oraz przez zaproszonych gości, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.
Uroczyste ślubowanie było ogromnym przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.
Magdalena Ochocka - Gastół
Zakończyły się rozgrywki Gimnazjady o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które swój turniej rozegrały systemem ,,każdy z każdym”. Nasze zawodniczki po remisie 1 : 1 z Gimnazjum w Sławnie uległy dziewczętom z Malechowa 0 : 3 a następnie wygrały dwa kolejne mecze z reprezentacją Jarosławca 6 : 2 i Postomina 2 : 0.
Tabela końcowa turnieju dziewcząt:
I miejsce |
Gimnazjum w Postominie |
II miejsce |
Gimnazjum w Malechowie |
III miejsce |
Gimnazjum w Pieszczu |
IV miejsce |
Gimnazjum Nr 1 w Sławnie |
V miejsce |
Gimnazjum w Jarosławcu |
Do turnieju chłopców przystąpiło aż 11 zespołów, które rozlosowano do trzech grup eliminacyjnych. Nasz zespół rywalizował w grupie A z gimnazjalistami z Wrześnicy i ZSS w Darłowie.
(wyniki meczy: Pieszcz – ZSS w Darłowie 10 : 1, Pieszcz – Wrześnica 2: 2). W meczu półfinałowym nasi chłopcy ulegli drużynie z Malechowa 1 : 6 a w ,,małym finale’’, czyli meczu o III miejsce pokonali zespół z Postomina 7 : 1. Końcowa klasyfikacja pierwszej czwórki w powiecie sławieńskim przedstawia się następująco:
I miejsce |
Gimnazjum w Malechowie |
II miejsce |
Gimnazjum we Wrześnicy |
III miejsce |
Gimnazjum w Pieszczu |
IV miejsce |
Gimnazjum w Postominie |
Składy drużyn:
Dziewczęta : Julia Siwiuk, Nikola Czarnuch, Aleksandra Surma, Dagmara Kaczyńska, Patrycja
Pawłowska, Amanda Zielonka, Oliwia Chowaniak, Magdalena Mazurek, Wiktoria
Kozdra i Anna Gołojuch.
Chłopcy: Marcel Śpiewak, Kacper Słodziński, Cezary Wojciechowski, Bartosz Swędrak, Patryk
Wachałowski, Piotr Szostek, Hubert Topólski, Jakub Wilbik i Szymon Pakos.
Gratuluję wyników i wielkie dzięki za walkę w błotku :)
A. Struś
Dnia 13.10.2016r uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Pieszczu wspólnie z wszystkimi klasami I z terenu gminy, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Postomino Pana Janusza Bojkowskiego miały okazję poznać się i wspólnie spędzić czas w Dolinie Charlotty.
Dolina Charlotty to świat stworzony z miłości do marzeń. To miejsce, gdzie magicznie zatrzymuje się czas.
Mali podróżnicy odwiedzili mieszkające w Dolinie Charlotty foki – pięciu Panów, którzy uwielbiają popisywać się przed publicznością. W Fokarium oglądaliśmy karmienie fok, połączone z tzw. treningiem medycznym, podczas którego instruktorzy sprawdzali m.in. stan zdrowia swoich podopiecznych – foki wychodzą na brzeg, podają łapki, prezentują swoje wdzięki, a także prezentują zęby i się uśmiechają.
Dzieci odwiedziły zwierzęta zamieszkujące ZOO Charlotta. Ogród zoologiczny zamieszkuje wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Czworonożnym mieszkańcom stworzono warunki zbliżone do naturalnych. Podziwiać tu można wielbłąda, osły, dziki, świnie wietnamskie, małpy, kapibary, antylopy kob liczi, daniele, sarny, a także żubry, które cieszą się nieskrępowaną swobodą na przestronnych wybiegach. Siedem wysp położonych w rozlewisku Słupi zamieszkują m.in.: magoty, makaki japońskie i lemury oraz pawie złote, żurawie koroniaste, czubacze zwyczajne, papugi ary, bociany, zebry, strusie czy kangury, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Wszystko to mogliśmy podziwiać płynąc statkiem między wyspami.
Kolejnym etapem naszej podróży była Kraina Bajek, gdzie co krok można napotkać postaci dobrze znane i pamiętane z ukochanych książek dzieciństwa. Dzieci wkroczyły w świat wielkiej literatury. Spotkały Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Żłotą Rybkę.
Nie lada atrakcją naszej wycieczki był również przepyszny obiad w pięknej, położonej na jednej z wysp Jeziora Zamełowskiego restauracji „Gościniec”, serwowany przez prawdziwych kelnerów w Sali Chlebowej z widokiem na Jezioro.
Wycieczka była wspaniałą możliwością na integrację pierwszoklasistów z terenu Gminy Postomino. Za ten prezent pełen niespodzianek pierwszoklasiści serdecznie dziękują władzom gminy.
Opracowała Magdalena Ochocka -Gastół
Jesienne, ciepłe popołudnie klasa II Gim. postanowiła spędzić upiększając naszą szkołę a dokładnej płot ją okalający. Kasia, Nikola, Benia, Dagmara i Hubert sprawili, że teraz przed budynkiem szkoły możemy oglądać wielokolorowe kredki. Mamy nadzieję, że w kolorowej szkole czas będzie jeszcze milej upływał.
Chciałabym bardzo podziękować klasie II Gim. za pomoc i mile spędzone chwile. :) Jak zawsze mogę na Was liczyć - wychowawca Ania Cholewczyńska.
Nasze gimnazjalistki ponownie najlepsze w powiecie.
Reprezentantki Gimnazjum w Pieszczu uczestniczące w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych w Sławnie zwyciężyły klasyfikację zespołową i po raz drugi w tym roku sportowym zdobyły Puchar Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. Nasze zawodniczki podzielone na dwie czteroosobowe grupy startowały na dystansach 1500 i 2000 metrów. Indywidualnie w obu biegach najszybsze były Amanda Zielonka (1500m.) i Patrycja Pawłowska (2000m.) . Łącznie zawodniczki reprezentujące Gimnazjum w Pieszczu uzyskały 70 punktów i z przewagą 10 punktów wyprzedziły dziewczęta z Malechowa, Postomina i Sławna.
W rywalizacji chłopców czteroosobowe zespoły rywalizowały na dystansach 2000m. i 2500m. Drużyna chłopców z Pieszcza w tych zawodach uzyskała bardzo dobre II miejsce ustępując jedynie zespołowi z Malechowa. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Postomina a na czwartym miejscu zakończyli zawody chłopcy z Gimnazjum w Sławnie.
Wszystkim naszym reprezentantom gratuluję osiągniętego wyniku i namawiam do czynnego najlepiej biegowego wypoczynku - bieganie świetnie człowieka wzmacnia i odpręża J
Skład reprezentacji dziewcząt:
1500 m. – Nikola Czarnuch, Aleksandra Surma, Magdalena Mazurek i Amanda Zielonka;
2000 m. – Laura Słodzińska. Julia Lisek, Julia Hutman i Patrycja Pawłowska;
Chłopcy:
2000 m. – Szymon Pakos, Marcel Śpiewak, Adrian Erwardt i Mateusz Haryński;
2500 m. – Sebastian Surma, Adam Sil i Krzysztof Bury;
DIĘKUJEMY ZA KSZTAŁCENIE SERCA I UMYSŁÓW NASZYCH DZIECI.
Życząc tym samym wytrwałości i satysfakcji z tego jak, że nie łatwego w dzisiejszych czaszach zawodu.
Rada Rodziców
Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych
postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to,
co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)
Szanowni Państwo
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za pracę na rzecz Zespołu Szkół w Pieszczu . Realizując swoje zawodowe powołanie, odgrywacie Państwo ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania naszych dzieci i młodzieży. Zawód nauczyciela jest trudny, a jednocześnie bardzo odpowiedzialny, ponieważ w dużym stopniu od nauczyciela zależy jaką drogą w dorosłym życiu podążą Nasi wychowankowie.
Dziękując za Waszą ciężką pracę, proszę jednocześnie o dalsze zaangażowanie w staraniach o dobre wykształcenie i wychowanie naszego młodego pokolenia. Życzę satysfakcji z wykonywanej misji oraz sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Pamiętajcie, że Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze. Obyście zawsze je dostrzegali.
Z poważaniem
Renata Mazur- Wojciechowska
Dyrektor szkoły